Inkognito v zahraničí
Kralevich zatiaľ chráni od basy skúšobná doba na 4 roky a odpor, ktorý podala. Rozsudok tak zatiaľ nie je právoplatný a misska si môže dovtedy bezstarostne behať po svete. Zdá sa však, že odchod zo Slovenska jej padol vhod. „Niekedy nie je dôležité, ktorým smerom sa kráča, ale hlavne, že sa kráča rýchlo a preč z toho, kde sme boli,“ priznala Daniela.
Ak by sa však Kralevich rozhodla zostať v zahraničí a súd by potvrdil rozhodnutie z júla 2021, na podmienku a čistý register by si mala dávať pozor aj tam. Ako totiž ozrejmil právnik Róbert Bános: „Súčasťou registra trestov sú aj informácie o odsúdeniach a ostatných súvisiacich rozhodnutiach vydaných súdmi iných členských štátov Európskej únie a súdmi iných štátov, ak to ustanovuje Európsky dohovor o vzájomnej pomoci v trestných veciach. Obdobný postup sa aplikuje aj pri priestupkoch v rámci medzinárodnej spolupráce.“ Správanie človeka v podmienke podľa právnika podlieha skúmaniu súdu.
„V prípade uloženia skúšobnej doby podmienečného odsúdenia platí, že po jej uplynutí súd skúma, či osoba viedla riadny život, dodržiavala právne predpisy. Avšak napríklad v prípade spáchania menej závažných priestupkov na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky to nemusí automaticky znamenať porušenie hodnotiacich kritérií pre osvedčenie sa podmienečne odsúdeného, avšak nie je to ani vylúčené. Samotné posúdenie ostáva ponechané v rovine voľnej úvahy konajúceho súdu, ktorý rozhoduje o tom, či sa podmienečne odsúdený osvedčil, alebo nie,“ dodal Bános.