V boji s nimi pomáhali aj slovenskí hasiči.
"Miešali sa vo mne pocity veľkej ľútosti a rešpektu k tým, ktorí bojovali s ohňom. Myslel som aj na to, aké je dôležité nájsť správne riešenia na hrozby, ktoré vyplývajú z klimatických zmien. Týkajú sa každého jedného z nás," napísal Heger na sociálnej sieti. Premiér pripomenul, že Slovensko pomohlo Grécku vyslaním 75 hasičov a 30 vozidiel s hasičskou technikou, čo bola zo slovenskej strany doteraz bezprecedentná pomoc. "Ich enormné nasadenie nezostalo ani bez povšimnutia svetových médií. Pocit hrdosti a vďaky bol na týchto smutných miestach naozaj silný," doplnil. Podľa Hegera sa však spolupráca našich krajín týmto nekončí, SR ponúka Grécku aj pomoc pri obnove a opätovnom zalesňovaní.
Slovenský premiér po príchode do Grécka označil svoju dvojdňovú návštevu za historickú, prvú po 13 rokoch. Ako tiež priblížil na sociálnej sieti, sprevádza ho silná delegácia zástupcov troch ministerských rezortov: pôdohospodárstva, dopravy a zahraničných vecí. Heger súčasne zdôraznil, že Grécko je naším dôležitým partnerom a spojencom v EÚ a v NATO, pričom obe strany majú záujem spolupracovať, pozerať sa dopredu a zvýšiť úroveň vzájomných vzťahov.
Premiér má na programe stretnutia s gréckou prezidentkou Katerinou Sakellaropulovou a predsedom vlády Kyriakosom Mitsotakisom. Hlavnými témami rokovaní budú okrem bilaterálnej spolupráce aj otázky európskej agendy, informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. Vo štvrtok sa predseda vlády zúčastní na Aténskom demokratickom fóre, kde budú lídri a osobnosti diskutovať o aktuálnej situácii vo svete, ale aj o výzvach, pred ktorými stojí súčasná spoločnosť.
Navštívi tiež sídlo Gréckej pobrežnej stráže a Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex), ktoré zabezpečujú ochranu vonkajších hraníc Európskej únie.