01.10.2021 19:05 | Šport | Futbal

DAC získal doma všetky body: V prestrelke zvíťazil nad Moravcami

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v 10. kole Fortuna ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 4:2.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce 4:2 (2:0)
5. a 61. Hahn, 9. Andzouana, 54. Krstović – 51. Ďubek, 91. Čögley

Už v piatej minúte domáci otvorili skóre zápasu. Najprv Hahn dal výbornú prihrávku Krstovićovi, ktorý vystrelil z 11 metrov. Loptu brankár Lukáč dokázal vyraziť, ale následne ju Hahn z piatich metrov poslal do siete – 1:0. Pre maďarského útočníka to bol prvý gól v drese Dunajskej Stredy. V 9. minúte už DAC viedol dvojgólovým rozdielom.

Hahn získal odrazenú loptu v pokutovom území, sklepol ju Andzouanovi, ktorý z 12 metrov zakončil - 2:0. V 13. minúte pohrozil z ľavej strany LamkelZé, ale jeho strelu Lukáč vyrazil. V 28. minúte Anszouana dostal výbornú loptu na ľavej strane, spätnú prihrávku poslal na bránu Blackman, ale Lukáč famózne zakročil. V 33. minúte pohrozili aj hostia, ale Čögleyova strela išla nad. V 38. minúte bol pri streleckej chuti opäť Blackman, ale loptu Lukáč vyrazil na roh. V nadstavenom čase po dlhom centri od Čonku, Yilmaz poslal loptu priamo do Jedličkových rúk.

Po zmene strán sa do streleckej pozície dostal Kyziridis, ale z hranice šestnástky bol nepresný. V 51. minúte ViOn znížil, odrazená lopta sa dostala k Ďubekovi, ktorý z 22 metrov poslal loptu do siete – 2:1. O tri minúty však DAC opäť zvýšil svoje vedenie. LamkelZé postupoval na bránu z ľavej strany, prihral ku Krstovićovi, ktorý aj s prispením teču zvýšil na 3:1. V 59. minúte bol DAC opäť blízko ku gólu.

Čerstvo striedaný Ciganiks poslal parádny center na LamkelaZéa, ktorý loptu hlavou poslal na bránu, ale Lukáč opäť bravúrne chytil. V 61. minúte padol ďalší gól domácich, keď do rozohrávky brankára Lukáča skočil Hahn a lopta skončila v sieti – 4:1. V 74. pohrozil aj ViOn, Yilmazovu strelu z ľavej strany Jedlička vyrazil. Blízko ku gólu bol ViOn aj v 80. minúte, po Kyziridisovom centri hlavičkoval Yilmaz tesne nad. V nadstavenom čase po priamom kope sa lopta dostala k Čögleymu, ktorý z blízka zakončil – 4:2.