Informovalo o tom Ministerstvo vnútra SR vo svojom profile na sociálnej sieti. Zároveň upozornilo, že počty dopravných nehôd v dôsledku zdravotnej indispozície stúpajú. Od roku 2010 z počtu 101 nehôd stúpli na 195 v roku 2019. Vlani bolo 148 nehôd, tento počet však bol ovplyvnený aj pandémiou a nižším počtom áut na ceste. Policajný zbor sa preto zapojil 29. septembra zapojil do osvetovej kampane v rámci Svetového dňa srdca.
Policajti spolu s dobrovoľníkmi zo Slovenský Červený kríž – Spolu pomôžeme kontrolovali vodičom aj tlak a cholesterol. Cieľom bolo v spolupráci aj s ďalšími organizátormi kampane Úniou pre zdravšie srdce, Slovenskou nadáciou srdca a Slovenskou kardiologickou spoločnosťou apelovať na vodičov, aby pri sadaní za volant zohľadnili aj svoje zdravie.
„Vodiči by si nemali sadnúť za volant, ak je ich schopnosť znížená úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou, tiež po požití lieku, ktorý môže znížiť ich schopnosť viesť vozidlo. Tiež odporúčame pri užívaní liekov prečítať si príbalový leták a o účinkoch sa poradiť s lekárom, či môžu negatívne ovplyvniť schopnosť viesť motorové vozidlo,“ upozornil zástupca riaditeľa odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Ján Ignaták. Na vedenie motorového vozidla sa totiž vyžaduje, aby bol vodič nielen odborne, ale aj zdravotne a psychicky spôsobilý.