Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
05.10.2021 21:18 | Šport | Futbal

Do Ruska mieri 25 hráčov: Tréner Tarkovič vysvetlil absenciu Lobotku

Zranený stredopoliar Stanislav Lobotka (26) bude chýbať slovenskej futbalovej reprezentácii v zápasoch kvalifikácie MS 2022 v Rusku 8. októbra a Chorvátsku 11. októbra.

V stredu sa vráti do Neapola, kde bude pokračovať v rekonvalescencii. Vo svojom utorňajšom večernom športovom spravodajstve o tom informovala RTVS.

Lobotka absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré potvrdilo, že sa ešte nezotavil zo zranenia zadného stehenného svalu. V utorok sa rozlúčil so spoluhráčmi so slovenského národného tímu a opustil reprezentačný zraz. Lobotka v uplynulých zápasoch nefiguroval na súpiske Neapola, ktorý je bez straty bodu na čele tabuľky talianskej Serie A.

Otvoriť galériu

Slovenský reprezentačný tréner Štefan Tarkovič po konzultácii s lekárskym štábom usúdil, že Lobotkov štart v zápasoch v Kazani a Osijeku by bol priveľkým rizikom.  

"Po konzultácii s naším lekárskym štábom sme vyhodnotili situáciu tak, že Stano Lobotka žiaľ nie je stopercentne v poriadku a nie je v stave, aby mohol reprezentácii pomôcť. Vráti sa do klubu, kde bude pokračovať v rehabilitácii. Do Kazane v stredu odletí 21 hráčov plus 4 brankári, všetci mali negatívne PCR testy," uviedol Tarkovič pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

K Lobotkovmu zdravotnému stavu sa vyjadril aj reprezentačný lekár Ján Baťalík.

"Stano dnes absolvoval kontrolné MRI vyšetrenie, prvému sa podrobil ešte minulý piatok v Neapole. Taliani udávali, že sú tam stopy opuchu v okolí tej jazvy. Edém tam už nie je, ani krv, ale je tam ešte jazva. Stankovi sme vysvetlili, že bude v jeho záujme, aby sa vrátil do klubu. Aby sa nedostal do situácie, že by sa tretíkrát poškodil zadný stehenný sval."

Viac k téme:
Diskusia /
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
(ilustračné foto)
Česi čelia vážnemu problému: Takmer milión občanov nemá...To je sila!
Annie Knight,
Modelka pred dospelých sa ZASNÚBILA, ale... Pred svadbou sa chystá urobiť niečo poriadne pikantné
Ukrajinskí tankisti na ceste smerom k svojim pozíciám pri Bachmute.
Straty na dennom poriadku: Rusi pricházdajú o veľké prachy! Čísla sa vyšplhali poriadne vysoko
Ilustračné foto.
OBROVSKÁ rodinná tragédia u susedov: Muž ZASTRELIL svokru († 71) i vlastnú dcérku († 5)!
Príčina jeho smrti ostáva pre teraz záhadou.
Inštruktor († 45) jogy išiel na rande naslepo, zrazu ZMIZOL: Hrozivý objav po mesiaci!
Na snímke "ohnivý kruh" počas prstencového zatmenia Slnka v argentínskom meste Puerto San Julián v stredu 2. októbra 2024.
ZATMENIE Slnka bolo jedno veľké SKLAMANIE! Niečo podobné svet zažije až o 50 rokov
Putinova limuzína sa ocitla v plameňoch.
Foto
Šokujúce zábery z Moskvy: Putinova limuzína VYBUCHLA priamo na ulici! VIDEO
Na snímke prezident Peter Pellegrini a Andrej Danko.
Danko chce POVINNÚ vojenskú službu, prezident reaguje: TOTO si o tom myslím!
Polícia (ilustračné foto).
Slintačka a krívačka: Nové nariadenie polície! Čo sa od 30. marca mení?
Pápežov zdravotný stav je momentálne stabilný.
Pápež František skoro zomrel: Pred týždňom ledva zdvihol ruku a dnes... ZÁZRAK?
Ktoré príznaky by ste nemali ignorovať?
Tichý zabijak NÁDOR na mozgu: Ak pociťujete dlhodobo týchto 7 PRÍZNAKOV, volajte doktorovi!
Najobľúbenejšie dievčenské mená v Európe!
Foto
Najobľúbenejšie dievčenské mená v Európe a na Slovensku! Niektoré vás prekvapia