Podľa oznámenia reaguje na silnejúce požiadavky čínskych regulačných úradov. Platforma, ktorá pomáha s hľadaním práce a slúži na posilňovanie profesijných kontaktov, v krajine pôsobila takmer sedem rokov a zostávala poslednou sociálnou sieťou zo Spojených štátov, ktorá ešte bola na čínskom trhu aktívna.
LinkedIn čelil nedávno kritike, keď zablokoval profily niekoľkých amerických novinárov v Číne a zdôvodnil to tým, že chcel zneprístupniť takto zverejnený zakázaný obsah. Prípad obrátil pozornosť ku kompromisom, ktoré musí služba robiť, aby zostala na čínskom trhu, uviedla agentúra DPA. Odteraz bude namiesto čínskej verzie kariérnej siete v Číne iba aplikácia určená výhradne pre hľadanie zamestnania a personálu. Už nebude existovať možnosť zdieľať príspevky a články.
Internetové spoločnosti v Číne sú povinné na požiadanie sprístupniť úradom údaje o čínskych používateľoch a musia odstrániť obsah, ktorý je v krajine zakázaný. To môžu byť napríklad odkazy na masaker na pekingskom námestí Nebeského pokoja (Tchien-an-men) v roku 1989. Podľa správ amerických médií čínske úrady v posledných mesiacoch požiadali LinkedIn o prísnejšie presadzovanie pravidiel.