Členovia výboru avizovali žiadosť na ministerstvo vnútra o legislatívne návrhy, ktoré zabránia situáciám, aké sa stali. Vo všeobecnej zhode na výbore sa niesol aj podnet na sprísnenie trestov chuligánov. Poslanec Igor Kašper (Sme rodina) poukázal na to, že je potrebné uvažovať o zmenách, ktoré by umožnili zasiahnuť polícii bez toho, aby musela čakať na vyžiadanie organizátora, rovnako možnosť zasiahnuť voči podozrivým osobám ešte pred samotným začiatkom podujatia. Splnomocnenec vlády SR pre šport Karol Kučera sa pýtal aj na preventívne opatrenia, ktoré sa prijali.
Viacerým chýbala prítomnosť majiteľa Slovana Ivana Kmotríka. Poslanec a bývalý tréner Slovana Dušan Galis (Smer-SD) vyjadril zasa počudovanie nad tým, prečo sa neprijmú opatrenia proti výtržníctvu v meste, v ktorom sa koná zápas, o ktorom je dopredu známe, že bude rizikový. "Toto sa v tomto prípade nestalo," upozornil.
Šéf Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák uviedol, že kluby a zväz budú maximálne súčinné pri nastavovaní opatrení, ktoré sprísnia pravidlá rovnako pri efektívnejšom eliminovaní podozrivých osôb a už identifikovaných futbalových chuligánov, aby nemali vôbec možnosť dostať sa na štadión. Upozornil pritom, že je možné sa inšpirovať dobrými príkladmi z praxe, napríklad z Anglicka.
Parlamentný výbor zvolali v reakcii na udalosti z futbalového derby Trnava – Slovan, ktoré sa 17. októbra nedohralo. Po necelej štvrťhodine ho rozhodca musel prerušiť, keďže na hraciu plochu vbehli výtržníci a došlo medzi nimi aj k fyzickým konfrontáciám. Po potýčkach musel jedného z fanúšikov priamo na trávniku ošetrovať zdravotnícky personál a odniesli ho na nosidlách. Polícia po stretnutí oznámila, že pokyn na zásah bezpečnostných zložiek prišiel zo strany organizátora neskoro.