Konferenciu budú dopĺňať aj sprievodné podujatia. Napríklad v sobotu 6. novembra sa v Glasgowe očakáva demonštrácia asi 100.000 ľudí na podujatí, ktorý dostal názov Svetový deň klimatickej spravodlivosti. Na bezpečnosť klimatického summitu má dohliadať približne 10.000 policajtov.
Na COP26 bude prítomných viacero pozorovateľských skupín z Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) a Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), mimovládne organizácie, zástupcovia pôvodných obyvateľov z rôznych častí sveta a predstavitelia samospráv a náboženských spoločností.
Napriek obavám z pandémie sa summit nebude konať vo virtuálnom priestore. Očkovanie nie je podmienkou účasti, Británia však ponúkne možnosť vakcinácie všetkým delegátom. Prichádzajúci z červených krajín musia najprv podstúpiť karanténu a počas podujatia musia všetci účastníci podstúpiť každý deň test na COVID-19.
Planéta sa od začiatku priemyselnej revolúcie oteplila asi o jeden stupeň Celzia. Podľa prepočtov organizácie Climate Action Tracker z roku 2014 by sa pri vtedajšom tempe planéta zohriala do konca storočia o štyri stupne Celzia. Opatrenia, ktoré už politici prijali, by mali toto tempo o niečo znížiť – na dva až tri stupne Celzia do konca storočia. Vedci z IPPC však varujú, že aj oteplenie o dva stupne je príliš rizikové. Priamymi dopadmi klimatickej zmeny sú horúčavy, suchá či záplavy, ktoré už dnes pociťujú niektoré oblasti sveta.