Informovala o tom vo štvrtok internetová stránka komerčnej televízie ATV. "Dotknuté informačné služby použili softvér vždy v súlade so zákonom. Svoju prácu si robili na základe povolenia súdu či ministra spravodlivosti," zdôraznil Kósa novinárom a poznamenal, že veľké technologické spoločnosti sledujú ľudí v podstatne širšom kruhu než štát.
Opoziční členovia parlamentného výboru v reakcii na otázku sledovaných osôb, ktoré sa objavili v tlači, dostali na výbore odpoveď, že
Mená sledovaných osôb môže členom výboru rezort vnútra konkretizovať iba v prípade, že im na to dá povolenie výbor pre národnú bezpečnosť, v ktorom však podľa opozičných poslancov výboru je väčšina členov z vládnej strany Fidesz.
Obsah štvrtkového rokovania parlamentného výboru pre obranu a vnútro bol v zmysle rozhodnutia Fideszu utajený do roku 2050.
Britský denník The Guardian v júli napísal, že vláda premiéra Viktora Orbána je podozrivá z používania špionážneho softvéru Pegasus na sledovanie mobilných telefónov investigatívnych novinárov a majiteľov nezávislých médií v Maďarsku.