Ako spomína portál The Sun, žena z Británie sa obáva, že náhodou začne chodiť s jej „bratom“, bez toho, aby vedela, že sú príbuzní.
Mladá Tiktokerka vysvetlila: „V roku 2018 som si urobila DNA test predkov, pretože som chcela vedieť, odkiaľ vlastne pochádzam. Keď som obdržala výsledky, zistila som, že nemám až toľko talianskych predkov, ako som si myslela,“ smutne dodáva Izzayyy. No to netušila, že na ňu čakalo väčšie prekvapenie.
Izzayyy opisuje začiatky nečakaného zistenia: „Dostala som správu od neznámej ženy, ktorá sa ma spýtala, či som príbuzná s konkrétnou osobou alebo rodinou, pretože som sa v teste predkov zhodovala s jej dcérou. Povedala som jej nie.“ Neznáma žena sa mladej Izzayyy spýtala, či nebola počatá spermiami od darcu, pretože v prípade jej dcéry tomu tak bolo.
„Vyľakala som sa, pretože to znamená, žeby som mohla byť jej sestrou,“ opisuje prekvapená Izzayyy. Vysvetľuje, že má dve matky, ktoré túžili po vlastnom dieťati, a tak využili možnosť otehotnieť vďaka darcu spermií. Novoobjavená „nevlastná sestra“, povedala Izzayyy aj o iných matkách, ktoré na splodenie dieťaťa použili spermie od rovnakého darcu. Rovnako jej povedala aj o facebookovej skupine, v ktorej sú všetci jej „súrodenci“. Je ich až 50!
"Teraz mám paranoje z preľudnenia, pretože sa obávame, že ak nás je tak veľa, môžeme skončiť s niekým, kto je náhodou súrodenec. To je život, čo?" opisuje svoje obavy mladá Angličanka.
Na TikToku tento príbeh ľudí šokoval, no niektorí z nich sa v príbehu našli: „Úplne ťa chápem, mám presne 100 darcovských súrodencov,“ priznal sa jeden z jej sledovateľov.
V Spojenom kráľovstve môže od jedného darcu získať spermie maximálne 10 rodín, pričom rodičia môžu požiadať darcu o ďalšie spermie, ak chcú pre svoju ratolesť súrodenca. Vďaka novelám zákona o oplodnení, ktoré sú platné od roku 2005, darca už nie je anonymný. Deti týchto darcov preto môžu požiadať o údaje o ich biologického otca keď dosiahnu 18 rokov.