Opäť platia staré rozsudky, takže plynári firme nemusia platiť jednu miliardu českých korún (38 648 837 eur). Nový prvý námestník generálneho prokurátora René Vanek totiž vzal späť staré mimoriadne dovolanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Ten ho v roku 2010 podal na podnet švajčiarskej firmy voči verdiktom súdov, ktoré nedali za pravdu požiadavkám zahraničnej firmy. Vanek teraz preskúmal dôvodnosť Trnkovho mimoriadneho dovolania. „S rozhodnutiami súdov sa stotožnil a považuje ich za zákonné a preto vzal späť podané mimoriadne dovolanie 17. septembra 2013,“ informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Aj mimoriadne dovolanie Trnku v minulosti najvyšší súd zamietol. Rozhodovať o ňom by sa však muselo znova, ak by ho Vanek nestiahol. Ústavný súd totiž v auguste vyhovel sťažnosti švajčiarskej obchodnej spoločnosti a nariadil, aby o veci rozhodol zákonný sudca.
Súdy okolo tejto zmenky sa ťahajú roky. V januári 2004 bratislavský krajský súd preplatenie zmenky zamietol, ale najvyšší súd v roku 2005 verdikt zrušil a prípad vrátil prvostupňovému súdu. Ten 19. decembra 2008 vyhlásil zmenku znova za neplatnú. Na zmenke sa totiž nachádzali dva údaje splatnosti. Verdikt potvrdil 1. apríla 2009 najvyšší súd. Trnka však podal mimoriadny opravný prostriedok. Ten zamietli 25. augusta 2011. Spoločnosť však podala aj ústavnú sťažnosť a 13. augusta 2013 štvrtý senát Ústavného súdu SR vyniesol verdikt, že najvyšší súd svojim postupom porušil právo sťažovateľa, aby o jeho veci rozhodoval zákonný sudca. Podľa rozhodnutia senátu ústavného súdu musí konať zákonný senát Najvyšší súd SR, ale po Vanekovom rozhodnutí už nie je o čom.
Tzv. Duckého zmeniek bolo viac, vystavil ich bývalý generálny riaditeľ SPP a exminister hospodárstva Ján Ducký ktorého zavraždili v januári 1999. SPP dlhodobo tieto zmenky označuje za podvodné konanie, pre ktoré sú neplatné.