Aké oblasti slovenskej prírody Marven navštívil a aký mal z nich pocit?
- Zobrali sme ho do Malých Karpát, Podunajskej nížiny, Malej Fatry, Vysokých Tatier, na Muránsku planinu, ale aj na východné Slovensko. Videl orly, sokoly, bobry, rybáriky, bociany čierne, včeláriky, kamzíky, svište, medveďa, sysle a mnoho iných zvierat, z ktorých každé mu vyčarilo iskru radosti v očiach. Je veľmi priateľský a má naozaj úprimnú radosť a záujem obdivovať každé zviera, ktoré stretne.
Ako prebiehala jeho návšteva Slovenska?
- Nigelova návšteva na Slovensku bola kvôli pandémii niekoľkokrát odložená. Nakoniec sa ju podarilo zrealizovať tento rok v auguste. Celý pobyt organizoval Milan Oselský. Išlo skôr o dovolenku pre Nigela, ktorý chcel vidieť čo najviac z našej prírody. Mal vytypované zvieratá, ktoré chcel vidieť. Keďže sa návšteva viackrát odkladala a prišiel v nie príliš vhodnom čase na pozorovanie týchto druhov, museli sme zapojiť viacero odborníkov a organizácií, aby sme mu ich dokázali ukázať. Nakoniec sa to podarilo a videl to, po čom túžil.
Prečo ste si vybrali práve Nigela Marvena, alebo on si vybral vás?
- Myslím si, že keď Nigel videl, čo sme mu boli schopní ukázať z našej prírody aj v nie v tom najvhodnejšom období, a zároveň videl aj ostatné naše projekty, rozhodol sa navrhnúť nám spoluprácu na tvorbe dokumentárneho filmu o slovenskej prírode.
Je niečo, čo ho na Slovensku zaujalo výraznejšie a na čo sa teší pri nakrúcaní?
- Nigel nerobí medzi zvieratami rozdiel. Rovnako ho nadchne malý nevýrazný motýľ v strede dediny ako majestátny medveď vo Vysokých Tatrách. Párkrát sa nám stalo pri čakaní na kolegov alebo odvoz, že Nigel zrazu zmizol v kríkoch. Využil každú chvíľu na pátranie po akomkoľvek zaujímavom zvieratku. Má oveľa väčší prehľad o tom, čo u nás žije, ako väčšina obyvateľov Slovenska.