Online petíciu proti Zemmourovej návšteve v Ženeve podpísalo už viac ako 1500 ľudí. Nepriateľským reakciám ľudí čelil Zemmour v posledných týždňoch aj počas svojich ciest po Francúzsku, napríklad v Bretónsku.
Francúzske médiá konštatovali, že tieto reakcie sú na míle ďaleko od triumfu, ktorý Zemmour zažil v polovici septembra v Nice, kde ho vítali ako rockovú hviezdu, keď tam prišiel predstaviť svoju knihu.
Zdroje z tímu pripravujúceho Zemmourovu kampaň pre prezidentské voľby v rozhovore pre francúzske médiá medzičasom vyjadrili pochybnosti o jeho schopnosti splniť podmienky pre prezidentskú kandidatúru: musí mať dosť finančných prostriedkov a získať podporu najmenej 500 poslancov zastupiteľstiev rôzneho stupňa. Napätie údajne vládne aj medzi členmi jeho tímu.
Zemmour sa preslávil knihami, v ktorých kritizuje migráciu moslimov do Európy, radikálnymi komentármi pre denník Le Figaro i tým, že bol podmienečne odsúdený za šírenie náboženskej nenávisti. Paradoxom je, že on sám je potomkom migrantov: jeho rodina má alžírsko-židovské korene a prišla do Európy z Alžírska.
Éric Zemmour kritizuje aj hnutie za práva komunity LGBT+ a nedávno sa prezentoval názorom, že deti vo Francúzsku by mali mať francúzske mená. Komentátori pokles jeho popularity spájajú aj s jeho poslednými vyjadreniami na verejnosti, napr. pri príležitosti výročia teroristických útokov z 13. novembra 2015. Prezidentské voľby sa vo Francúzsku uskutočnia v máji budúceho roka.