Informovala o tom agentúra Reuters. Ministerstvo financií USA oznámilo, že sankcie sa týkajú dvoch mjanmarských vojenských entít a organizácie, ktorá poskytuje rezervy armáde. Jedným zo zasiahnutých subjektov je výrobca zbraní pre armádu a políciu, ktoré boli použité počas brutálneho zákroku voči oponentom vojenského prevratu v krajine z 1. februára.
Mjanmarské bezpečnostné zložky podľa miestnej monitorovacej skupiny usmrtili už vyše 1 300 civilistov, ktorí protestovali proti prevratu, a vyše 10-tisíc ľudí zadržali. Nové sankcie voči Mjanmarsku zaviedli i Kanada a Británia.
Prvé sankcie voči KĽDR, ktoré vydala administratíva prezidenta Joea Bidena, sa týkajú úradu prokuratúry, bývalého ministra pre bezpečnosť a novozvoleného šéfa rezortu obrany. Bidenova administratíva opakovane vyzýva KĽDR, aby sa zapojila do dialógu ohľadom jej jadrového a raketového programu, avšak bezúspešne.
Rezort financií USA okrem toho zaradil na čiernu investičnú listinu čínsku spoločnosť SenseTime zaoberajúcu sa umelou inteligenciou. Obviňuje ju totiž z toho, že vyvinula programy na rozpoznávanie tváre ľudí, ktoré dokážu určiť i ich etnickú príslušnosť, pričom sa zameriavajú prevažne na identifikovanie moslimských Ujgurov. Samotná firma tieto obvinenia poprela a nazvala ich "nepodloženými".