Návrh rezolúcie predložený Nigerom a Írskom vyzýva generálneho tajomníka OSN Antonia Guterresa, aby "začlenil bezpečnostné riziko súvisiace s klímou ako ústredný prvok do komplexných stratégií na predchádzanie konfliktom". Rezolúcia vyzvala šéfa OSN, aby do dvoch rokov podal správu o "bezpečnostných dôsledkoch" zmeny klímy v otázkach, ktorými sa zaoberá BR OSN.
Text obsahuje aj žiadosť, aby Guterres predložil odporúčania, ako by sa dali tieto riziká riešiť. Text tohto znenia získal podporu 12 z 15 členov BR OSN. Čína sa zdržala hlasovania, zatiaľ čo India hlasovala proti, pričom tvrdila, že globálne otepľovanie je skôr záležitosťou hospodárskeho rozvoja, než medzinárodnej bezpečnosti. Rusko rezolúciu vetovalo.
Pre diplomatov, ktorí pre agentúru AFP hovorili pod podmienkou zachovania anonymity, bol odmietavý postoj Ruska ťažko zrozumiteľný vzhľadom na to, že samotné uznesenie "nebolo radikálne". Aj írska vyslankyňa pri OSN Geraldine Byrne Nelsonová v pondelok pred hlasovaním uviedla, že rezolúcia je len "skromným prvým krokom". "Musíme lepšie pochopiť toto prepojenie" medzi bezpečnosťou a zmenou klímy, apelovala a zdôraznila, že "sa na to musíme pozrieť globálne."
Jej nigerský kolega Abdou Abarry označil nesúhlas s návrhom za "krátkozraký". Podľa vyjadrenia ruskej delegácie sa na pôde BR OSN schvaľoval dokument, v ktorom sa presadzuje, aby sa na konflikty a hrozby pre medzinárodný mier a bezpečnosť "hľadelo cez prizmu klímy", podľa Moskvy to však znamená ignorovanie ostatných aspektov, ktoré vplývajú na situáciu v krajine. Ako príklad Rusko uviedlo vojenský konflikt či zaostávanie v sociálno-ekonomickom rozvoji.