„V čase vami uvádzaných verejných zhromaždení nebol na území SR vyhlásený núdzový stav,“ argumentuje Szeiff. K prípadu sa vyjadril aj minister vnútra Roman Mikulec. „Nariadenia platia pre všetkých, aj pre zdravotníkov. Platí zákaz zhromažďovania nad 6 osôb. Došlo k jeho porušeniu, neuposlúchli výzvu, a preto boli predvedení na vypočutie," oznámil.
Zhromaždenie záchranárov bolo pritom koncipované len ako ironické „poďakovanie“ vláde za to, že si dlhodobo nevšíma ich požiadavky a odmieta akékoľvek relevantné zvýšenie ich platového ohodnotenia, ktoré je v porovnaní so zahraničím priam žalostné. „Už dva roky čakáme na stretnutie s ministrom k reforme zdravonej záchrannej služby, ani raz sa s nami ani jeden z ministrov oficiálne nestretol,“ hovorí pre Nový Čas prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský.
Práve on bol jedným z dvoch zatknutých účastníkov utorňajšieho zhromaždenia pred parlamentom. V čom je najväčší problém? Na Slovensku podľa neho už teraz chýba 300 záchranárov a tí, čo zostávajú, sa musia spokojiť s neúmerne nižším platom už aj v porovnaní so susedným Českom. Zatiaľ čo tam záchranári zarábajú v prepočte na eurá niečo viac ako 2 000 v hrubom mesačne, u nás je to podľa neho 1 190 eur.