V súčasnosti vyprodukuje za rok približne 3,6 milióna kusov uhoriek. Z dotácií boli podporené nielen samotné fóliovníky, ale aj rozvod živín, vyhrievanie s využitím modernej a udržateľnej geotermálnej energie, zavlažovací systém, rosiaci systém na znižovanie teploty, energetické bariéry a ďalšie technologické vybavenie potrebné pre celoročné pestovanie uhoriek v lokalite. Na to, aby sa dali uhorky efektívne zbierať, využívajú sa automatické vozíky s elektrickým pohonom so zdvižnou plošinou, aby pracovníci pri zbere uhoriek mohli pohodlne oberať uhorky.
Rozvod vody a živín prechádza do substrátu, čím sú kokosové piliny, ktoré sa nasýtia živinami podľa potreby jednotlivých rastliniek tak, aby mali optimálnu zásobu a mohli optimálne rodiť. Štandardná veľkosť uhoriek ako ich požadujú potravinové reťazce je 300 - 500 gramov. Výroba je maximálne ekologická. Všetky fólie sú recyklovateľné a obnovujú sa z toho istého materiálu a aj postreky, ktoré sa nutne musia proti škodcom používať sú biologické, nie na chemickej báze. Proti škodcom, ktorí sa do haly dostanú, slúžia žlté lepiace pásy, ktoré ich zachytávajú. Jednou z podporených častí je aj závlahový systém, ktorý využíva čiastočne aj dažďovú vodu, ktorá sa pozbiera z celej plochy fóliovníkov a okrem toho sa táto voda destiluje a využíva na chladenie v parných letných dňoch ako vodná hmla, ktorá znižuje vnútornú teplotu.
Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.
Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.