Nakazení často hlásia aj nechutenstvo a bolesť celého tela, medzi zďaleka najzvláštnejšie symptómy sa ale radí spánková paralýza. Hoci zatiaľ nebolo definitívne potvrdené, že je medzi ňou a omikronom priama súvislosť, spojitosť predbežne potvrdzujú dáta z aplikácie ZOE.
Spánkovú paralýzu často spôsobuje stres, úzkosti, posttraumatický syndróm, narkolepsia a nespavosť. Môže k nej dochádzať aj v súvislosti s narušenými spacími návykmi, čo by podľa spánkovej terapeutky Kat Laderleovej mohlo vysvetľovať paralýzu po nakazení sa omikronom.
„Podľa môjho názoru je pravdepodobnejšie, že častejšie spánkové paralýzy sú dôsledkom stresu z veľkých zmien a z toho, ako v tejto chvíli žijeme,“ povedala pre server Mirror Laderleová. „Tá neistota a úzkosť, ktorým čelíme, majú veľký vplyv na náš spánkový režim.“
Počas spánkovej paralýzy sa človek nedokáže hýbať, nemôže hovoriť, halucinuje a v mnohých prípadoch cíti silný tlak na hrudi. „Môže to byť desivé, ale je to neškodné a väčšina ľudí to zažije maximálne raz alebo dvakrát za život," upokojoval zástupca britského Národného zdravotníckeho systému. Paralýza môže trvať aj niekoľko minút, sprevádza ju silný strach a pocit, že človeka tlačí do zeme neznáma sila.