Nepotvrdil pritom, ale ani nevyvrátil, či Poľsko použilo spyware Pegasus. Uviedol, že "operatívnu prácu" v Poľsku možno vykonávať len na žiadosť generálneho prokurátora a po súdnom príkaze. Armádny softvér Pegasus, ktorý bol pôvodne navrhnutý izraelskou firmou NSO Group na sledovanie teroristov a zločincov, bol viacerými vládami sveta zneužitý aj na sledovanie aktivistov, novinárov, právnikov a politikov.
Smartfóny, na ktoré sa zameriava Pegasus, sa v podstate zmenili na vreckové špionážne zariadenia. Spyware Pegasus totiž dokáže nič netušiacich používateľov na diaľku sledovať prostredníctvom mikrofónu a kamery telefónu a okrem toho môže vytvárať snímky obrazovky alebo zaznamenávať písanie textu na klávesnici.
Poľské médiá prirovnali obvinenia vznesené opozíciou k "poľskému Watergate", čo je odkaz na škandál z roku 1972, keď pracovníci aparátu republikánskeho prezidenta Richarda Nixona, ktorí boli poverení úlohou umiestniť do budovy zariadenie určené pre odpočúvanie, vnikli do sídla Demokratickej strany v komplexe Watergate vo Washingtone D.C.
Aby zakryli svoje pravé poslanie, maskovali sa ako obyčajní lupiči. Aféra Watergate eskalovala po tom, čo sa ukázalo, že Nixonova administratíva aktívne bránila vyšetrovaniu celej záležitosti, že prezident o akcii vedel a že klamal o prípade pred Kongresom, čo nakoniec viedlo k jeho vynútenej demisii.