Okrem iného poukázal na nedostatky pri udeľovaní tzv. koronadotácií či nenaplnené očakávania pri odpolitizovaní a sprehľadnení obsadzovania vrcholových pozícii v štátnej správe.
"Na väčšie kauzy sme poukázali ako pri čerpaní dotácii na nájomné, tak aj v prípade pomoci na zachovanie zamestnanosti. Problémom je taktiež slabá miera transparentnosti pri koronaúveroch a bankových zárukách," poznamenal s tým, že v týchto prípadoch je okrem sumárnych štatistík minimálna možnosť verejnej kontroly.
Doterajší priebeh udalostí pri snahách vlády o zmenu súdnej mapy, novely Trestného zákona alebo novelizáciu infozákona vyvoláva podľa neho zmiešané pocity. "S ohľadom na politickú situáciu je otázne, či sa podarí reformu súdnej mapy prijať, v akej forme a či bude prípadné kompromisné riešenie spôsobilé na to, aby naplnilo očakávania zefektívnenia procesov v justícii, respektíve pretrhnutia korupčných väzieb," podotkol.
Ivančík kritizuje, že navrhované zmeny v zákone o slobodnom prístupe k informáciám nepokrývajú veľkú časť problematických ustanovení zákona. "Podľa nášho názoru mala byť príležitosť na novelu infozákona využitá naplno, keďže už od roku 2017 je pripravené kvalitné paragrafové znenie zákona, na ktorom existovala široká zhoda naprieč odbornou verejnosťou," zdôraznil s tým, že takýto návrh okrem iného zlepšuje vymožiteľnosť zákona a zefektívňuje povinné zverejňovanie dokumentov.