Žiaľ, nepodarilo sa mu to a vzťah s televíznou nevestou Dianou (30) mu nevyšiel. Avšak na lásku nezanevrel a po jeho boku je azda už jeho vyvolená. Ako informoval Nový Čas v auguste, je ňou Monika z Bratislavy. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že sa mu začínajú pekné časy, opak je pravdou. Michal totiž narazil na firmu podvodníkov, ktorí ho obrali nielen o veľké peniaze, ale aj o vytúžený dom, v ktorom chcel začať nový život po boku svojej lásky.
Michal zo šou Svadba na prvý pohľad prežíva poriadne krušné chvíle. Sen o jeho novom bývaní sa ani len nezhmotnil do reálnej podoby a už prišiel o veľké peniaze. Košičan, žiaľ, naletel na nekalé praktiky jednej firmy a z jeho predstáv o mobilnom drevodome je len jedno veľké fiasko. „Chcem všetkých upozorniť na podvodné praktiky stavebnej firmy z Rimavskej Soboty. Pred rokom, dňa 24. 11. 2020 sme podpísali zmluvu na stavbu mobilného drevodomu s dodaním do cca apríla 2021,“ informoval niekdajší ženích.
„Po prevode prvej zálohy 6 000 eur a následne o 2 mesiace, keď už bola postavená v Rimavskej Sobote vo firme hrubá stavba, ktorú som osobne navštívil, som previedol druhú splátku 11 000 eur. Potom sa postupne začali vyhovárať, prestali dvíhať telefóny, preberať poštu,“ zazneli nahnevané slová Michala, ktorý je z celej situácie zhrozený. Tento stav trvá do dnešného dňa, čiže 8 mesiacov po splatnosti zmluvy.
„Nemám ani 17 000 eur, ktoré som zaplatil z pôžičky, ktorú som si vzal, ani stavbu, ktorá je nedokončená a chátra na dvore v areáli firmy,“ doplnil celú situáciu Košičan. „Všetci poškodení sme z toho na nervy. Väčšinou sme prišli približne o 15 000 - 20 000 eur. A zamestnancom by mal dlhovať cca 10 000 eur, čo písali. Je to celé strašné a masaker,“ uviedol pre Nový Čas oklamaný Michal.
Trestné oznámenie
Z celého podvodu je nešťastný nielen on, ale aj jeho priateľka. „Bol som podať trestné oznámenie v Rimavskej Sobote a tam ho už dobre poznajú,” uviedol Michal. Ostáva len veriť, že takémuto podvodníkovi nenaletia aj ďalší ľudia.
Čo sa môže stať?
Róbert Bános, právnik
Odporúčam koncentrovať sa na podané trestné oznámenie, v prípade, že by bol konateľ danej firmy obvinený, mohol by si poškodený vymáhať škodu priamo od konateľa stavebnej firmy. V trestnom konaní totiž nie je potrebné platiť žiadne súdne poplatky, je to jednoduchšie a lacnejšie, než vymáhať škodu cestou občianskeho súdu. Pokiaľ by sa v danej veci preukázalo, že nedošlo k spáchaniu trestného činu podvodu, tak je možné vymáhať peniaze podaním návrhu na vydanie platobného rozkazu prostredníctvom súdu. Tu však už treba platiť súdny poplatok a zároveň splnomocniť advokáta na zastupovanie. Treba sa ale pripraviť na to, že pokiaľ by aj kupujúci súd vyhral a následne by sa proti stavebníkovi začala exekúcia, pokiaľ firma nebude mať žiadny majetok, kupujúci sa k svojim peniazom nebude musieť dostať.