Pri súčasnom dištančnom vzdelávaní sa môže u detí izolácia prejaviť rôznymi spôsobmi, napríklad aj zvýšenou agresivitou. Maloletí si často dlhodobé dôsledky svojho konania neuvedomujú, agresívne správanie detí však môže byť aj odrazom správania ich rodičov. Odborníci sa zhodujú na tom, že pre školáčku bude nutná psychologická pomoc.
Mala to byť prechádzka s kamoškou, napokon skončila dobitá na zemi v bezvedomí. Strašný incident, ktorý sa v Miloslavove odohral, nemusí byť iba nešťastná zhoda náhod. Podľa sociologičky Barbory Holubovej je takéto správanie súčasťou širšieho problému u detí, ktoré sú v čase pandémie vinou dištančného štúdia izolované. „Odborníci z psychologických poradní už minimálne rok varujú, že pandémia, respektíve obmedzenie sociálnych kontaktov detí, má vážny vplyv na ich mentálne zdravie,“ vysvetľuje Holubová.
Spoločenský status podľa nej nemá pri takýchto prípadoch veľký vplyv, šikana sa môže odohrávať aj v dobrých rodinách. Podľa psychologičky Gabriely Herényiovej si mladiství aktéri incidentu neuvedomovali následky, ktoré ich konanie môže mať. Mladé dievča bude podľa nej určite potrebovať psychologickú pomoc, inak môže trpieť trvalými následkami. Psychológ Marek Madro upozorňuje, že ak sa k sebe dospelí správajú v súkromí či na internete agresívnym spôsobom, nemôžu sa diviť, že sa nimi potom inšpirujú aj deti.