Uviedol v relácii V politike na televízii TA3 s tým, že ide o právomoc prezidentky SR a bude len na nej, ako sa rozhodne.
„V zásade si myslím, že je dobré o tom diskutovať a zobrať ľuďom obavy a vysvetliť im, že ktorý článok o čom hovorí,“ povedal Sulík v súvislosti so zvolaním mimoriadnej schôdze parlamentu týkajúcej sa návrhu dohody s USA, ktorú zvolala opozičná strana Smer – sociálna demokracia.
Otvorenie škôl sa podľa ministra hospodárstva Slovensku nevypomstí. Zároveň v relácii V politike na televízii TA3 poukázal na to, že školy ovplyvňujú opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 posledné dva roky. Zdôraznil, že prípadné zatváranie škôl by určite vetovali. Podľa neho by malo prísť iné riešenie, ako sú samotesty. Poukázal na to, že regionálni hygienici majú možnosť zatvoriť školu, ak v nej prepukne nákaza. Zároveň podotkol, že nespochybňuje odbornú zdatnosť konzília v oblasti ochorenia COVID-19, avšak pokiaľ v konzíliu nebude sedieť ekonóm, psychológ, sociológ či pedagóg, nebudú pre neho rozhodnutia tohto orgánu relevantné.
„Ako dlho chceme nevzdelávať deti? Pokiaľ tu budeme mať posledného nakazaného? Veď my už druhý rok deti nevzdelávame alebo ich vzdelávame veľmi obmedzene cez kadejaké online prístupy,“ zhodnotil s tým, že deti patria do školy.
Sulík: Daňová brzda je dohodnutá, stačí ju prijať
Ustanovenia ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, ktoré sa týkajú takzvanej daňovej brzdy, sú už dávnejšie dohodnuté so štátnym tajomníkom ministerstva financií Ľubošom Jančíkom a stačí ich prijať, tvrdí Sulík. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) však dlhodobo daňovú brzdu odmieta.