Lenže ako vyšetrovanie ukázalo, bol riadne zaočkovaný, ale klamal o tom. Prečo, je záhadou, no k protiprávnemu konaniu podľa polície nedošlo, aj keď tvrdil, že má sfalšovaný preukaz. Čaká ho za to nejaký trest? Spomínaný prípad polícia vyšetrovala preto, že pacient po prijatí na covidovom oddelení nemocnice zdravotníkom tvrdil, že mu praktická lekárka vystavila falošné potvrdenie na očkovanie vakcínou od firmy Pfizer. UNLP preto podala trestné oznámenie.
Dotknutá praktická lekárka pre Nový Čas následne všetko poprela a uviedla: „Bol za mnou vyšetrovateľ a pýtal sa ma na to. Neviem, ako k tomu došlo. My vydávame potvrdenia len tým, ktorých zaočkujeme.“ Napokon sa ukázalo, že pacient vakcínu dostal a vymyslel si, že má falošný očkovací preukaz.
Košická krajská hovorkyňa polície Jana Mésarová na margo vyšetrovania poskytla toto stanovisko: „Tento prípad sme preverovali ako podozrenie z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.
Vykonanými úkonmi sme zistili, že informácie o falošnom covid pase sa nezakladajú na pravde, a teda bolo v dostatočnej miere preukázané, že v tomto prípade nedošlo k žiadnemu protiprávnemu konaniu. Poverený príslušník vec odmietol, pretože nebol dôvod na začatie stíhania. Iné obdobné prípady v pôsobnosti neevidujeme.“ Pacient si teda verziu o falošnom očkovaní vymyslel. Lekárka naňho nepodala trestné oznámenie, a tak vyviazne bez trestu.