Vníma to ako výsledok viacerých súbežne pôsobiacich faktorov. V reakcii pre TASR to uviedla hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková.
"Orgány činné v trestnom konaní si plnia svoju funkciu, odhaľujú trestné činy korupcie a majú výsledky. Práve nepotrestaná korupcia za bývalých vlád Smeru-SD mala ťažké devastačné dôsledky na spravodlivosť a právne vedomie občanov. Držíme sa étosu očisty verejného života, pre ktorý sme nadchli našich občanov," píše sa v stanovisku s tým, že zápas za očistu verejného života od korupcie nie je na konci. Zlepšenie pozície Slovenska označil premiér za povzbudenie pre "protikorupčné sily" v ďalšom pokračovaní.
Z rebríčka vnímania korupcie (CTI) zostavovaného každoročne centrálou organizácie Transparency International vyplýva, že Slovensko sa zlepšilo v hodnotení vnímania korupcie o štyri miesta a zo 180 hodnotených krajín skončilo na 56. pozícii. Podľa Transparency International Slovensko (TIS) zaznamenalo Slovensko pozitívny posun aj v dosiahnutom skóre, medziročne sa zvýšilo zo 49 na 52 bodov zo 100 možných. Je tak o jeden bod vyššie než naše doterajšie maximum. Napriek zlepšeniu podľa TIS výrazne zaostávame za priemerom krajín Európskej únie (priemerné skóre 64).