Podľa spravodajského servera infostart.hu Putin na tlačovej konferencii pripomenul, že hovorili o vzťahoch Európskej únie s Ruskom, o ľudských právach, o základných právach národnostných menšín, ale aj o reakciách Spojených štátov a NATO na bezpečnostné záruky, pričom ale požiadavky Ruska nie sú zohľadnené.
Orbán, ktorý sa od prevzatia moci v roku 2010 s Putinom stretol teraz 12. raz, pripomenul, že výsledkom spolupráce s ruským prezidentom je skutočnosť, že proti ochoreniu COVID-19 mohli zaočkovať 900-tisíc Maďarov ruskou vakcínou Sputnik V. Premiér vyzdvihol Putinov sľub, že sa môžu začať rokovania o zvýšení dodávok zemného plynu z Ruska o jednu miliardu kubických metrov.
"Hovorili sme aj o povoľovacom procese projektu rozšírenia atómovej elektrárne v Paksi," citovala Orbána komerčná televízia ATV. Maďarský premiér podotkol, že stredná Európa vždy doplatila na konflikty Východu a Západu, preto má tento región záujem na mierovom usporiadaní konfliktov.
Putin potvrdil, že s Orbánom hovorili aj o ukrajinskej situácii, o ľudských právach, a ruský prezident vykreslil obavy svojej krajiny v súvislosti so Severoatlantickou alianciou. Okrem toho témou schôdzky bol podľa jeho slov aj vývoj vzťahov Ruska s EÚ.
Maďarsko označila ruská hlava štátu za dôležitého partnera v Európe. "Sme otvorení k ďalšej spolupráci v oblasti exportu zemného plynu," dodal Putin, podľa ktorého hovorili tiež o spolupráci v oblasti výroby železničných vozňov či v zdravotníctve. "Vlani sme dodali Maďarsku dve milióny dávok vakcín proti covidu a plánujeme výrobu Sputnika V v Maďarsku," podčiarkol ruský prezident s poznámkou, že Rusko už pracuje na transfere potrebnej technológie.