11.02.2022 11:53 | Šport | Hokej

Slovenskí hokejisti prehrali aj svoj druhý zápas: Švédom stačila jedna tretina

Slovenskí hokejisti prehrali aj svoj druhý zápas na ZOH v Pekingu. Vo Wukesong Sports Centre podľahli Švédom 1:4 a v tabuľke skupiny C sú stále bez bodu. O výsledku rozhodla prvá tretina. Posledný duel v skupine ich čaká v nedeľu proti Lotyšsku.

19

Po úvodnom oťukávaní sa udreli Švédi. V 12. minúte vystrúhali parádnu akciu, na ktorú Slováci nemali šancu zareagovať. Po krásnej krížnej akcii strieľal Joakim Nordström už do odkrytej časti bránky Tomeka. V závere tretiny sme dovolili súperovi presilovku o dvoch hráčov. V nej najskôr Wallmark zvýšil z pravej strany cez otraseného Marinčina na 2:0 a 4 sekundy pred sirénou už pri hre 5 na 5 pridal tretí gól Friberg.

Do druhej tretiny nastúpil v našej bránke Rybár, ktorý vymenil Tomeka. Švédi, vedomí si trojgólového vedenia, trochu poľavili, naopak Slováci pridali na plyne, vytvárali si tlak a šance. Zverenci trénera Ramsayho mali na hokejke gól, ale Švédov držal brankár Hellberg.

V úvode tretej dvadsaťminútovky dostal Regenda dvojnásobný trest, ale šancu na gól mal Krištof. Švédi v ďalšom priebehu stretnutia výsledok kontrolovali, naše šance končili na gólmanovi súpera. Viac ako dve minúty pred koncom hrali Slováci bez brankára power-play. Najskôr Klingberg do prázdnej bránky pridal štvrtý gól Švédov a o pár sekúnd neskôr strelil čestný zásah Slovákov Juraj Slafkovský.

Švédsko - Slovensko 4:1 (3:0,0:0, 1:1)

Góly: 12. Nordström (Bengtsson, Friberg), 19. Wallmark (Pudas, Tömmernes), 20. Friberg (Holm, Folin), 59. Klingberg (Lander, Bromé) - 59. Slafkovský (Nemec).

Rozhodovali: Romasko, Schrader – Obwegeser, Oliver.

ŠVÉDSKO: Hellberg - Bengtsson, Fantenberg, Folin, Holm, Pudas, Tömmernes, Lennström - C. Klingberg, Lander, Bromé - Olofsson, Wallmark, Holmberg - Rydahl, De La Rose, Everberg - Friberg, Krüger, Nordström - Linus Johansson.

SLOVENSKO: Tomek (21. Rybár) - Čerešňák, Čajkovský, Nemec, Marinčin, Kňažko, Gernát, Rosandič - Jurčo, Hrivík, Cehlárik - Holešinský, Hudáček, Takáč - Kelemen, Krištof, Zuzin - Regenda, Roman, Slafkovský - Pospíšil.