Komínek prichádzal do rezortu ako podnikateľ počas pôsobenia Mareka Krajčího. Dlhodobo sa poznali z kresťanského spoločenstva. Krajčí ho neskôr požiadal o vybudovanie call centra pre pandémiu, ktoré aj riadil. Po odchode Krajčího si Komínka Lengvarský nechal ako poradcu pre digitalizáciu až do jeho odchodu v septembri. „Marek Krajčí bol stopercentne lepším ministrom, pretože jasne a dôrazne odrezal korupciu,“ zakončil Komínek. Ten sa v minulosti angažoval aj pri dovoze rúšok z Číny, keď sa začala pandémia a bol ich nedostatok.
Nový Čas sa so záujmom o reakciu, prečo Komínka opätovne zamestnali aj tento rok, obrátil na rezort zdravotníctva. „Personálne veci sú internou záležitosťou ministerstva zdravotníctva, preto ich komentovať nebudeme,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Eliášová. Podľa našich informácií však mal Komínek pri svojom prvom odchode problémy v súvislosti s inšpektorátom práce.
Komínek kontrolu potvrdil s tým, že išlo o to, že zamestnanci nedostatočne evidovali dochádzku a keď sa im skončil pracovný čas, tak museli ešte zdvíhať telefóny, čo vnímali ako nadčas. Neskôr preto zmenili prevádzkovú dobu. V súvislosti s Komínkom sa objavili aj správy o tom, že mal z ministerstva odniesť pri svojom odchode počítače. „Išlo o zlú evidenciu, keďže som mal niekoľko notebookov, ktoré sa neskôr pridelili novým zamestnancom,“ dodal.