TASR o tom informovala Katarína Čučková z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj. Zo 4000 prihlásených diel z celého sveta sa plagát od grafických dizajnérov Veroniky a Eduarda Barrera dostal medzi 336 najlepších, ktoré boli následne prezentované na výstave. Témou koncertu bol príbeh lásky skladateľa a grófky, ktorá žila v kaštieli v Dolnej Krupej. Dolná Krupá je zároveň spojená s unikátnym rozáriom a tzv. Ružovou grófkou Chotekovou, ktorá ho založila.
Plagát vizuálne zaujímavo prepojil obidve témy. "Pri tvorbe plagátu nás inšpiroval málo známy príbeh tohto miesta. Keďže Beethovenova prítomnosť v Dolnej Krupej nebola nikdy potvrdená, toto mystérium znázorňujeme jeho siluetou a gestom, ktorým nám dáva najavo, aby sme neprezradili jeho tajomstvo. Zároveň používame ruže odkazujúce nielen na rozárium, kde sa konal koncert, ale aj na romantický príbeh spájajúci sa s kaštieľom," uviedla spoluautorka plagátu Veronika Barrera.
Ako doplnila, výber plagátu reprezentujúci kultúrnu udalosť si vysoko cení. "Hlavne v časoch, keď sa na súťažiach grafického dizajnu objavujú plagáty, ktoré neboli vytvorené pre klienta a neboli reálne použité vo verejnom priestore," doplnila Barrera. "Veľmi nás teší, že sa nám darí prepájať cestovný ruch v Trnavskom kraji s inými odvetviami, a tým prezentovať jeho zaujímavosti a nepoznané príbehy," uviedla výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.