Investičný analytik FinGO.sk František Burda zase podotkol, že proti vylúčeniu Ruska zo systému SWIFT sú napríklad Nemecko, Taliansko či Cyprus. "Obávajú sa, aký to bude mať dosah," poznamenal analytik s tým, že odpojenie Ruska by znamenalo veľké ťažkosti pre banky a iné spoločnosti. Pokiaľ chce Európa poškodiť Rusko, mala by sa v prvom rade pozrieť na seba a zaviesť bolestivejšie sankcie, ktoré sa budú týkať aj členských krajín. "Mali sme čas od roku 2014 obmedziť a diverzifikovať dodávky ropy, plynu a nerastných surovín z Ruska. Takto sú peniaze, ktoré sme poslali do Ruska na tieto suroviny, použité aj na túto vojnu proti Ukrajine," vyhlásil analytik.
Hlavný ekonóm Trinity Bank označil systém SWIFT za "Facebook pre medzinárodné banky", v ktorom sa miesto 'lajkov' posielajú doláre. Odstrihnutie Ruska by podľa analytika mohlo zničiť Putinov režim, západu by však prinieslo napríklad infláciu.
Kovanda si takisto myslí, že nové sankcie Rusko príliš nezabolia. Väčší efekt by malo odstrihnutie Ruska od systému medzinárodných platieb SWIFT, k tomu však Západ nespeje. Cez systém sa totiž platí napríklad za plyn, pričom 35 % celkovej spotreby Európy pochádza z Ruska, takže by to zabolelo aj krajiny, ktoré ruský plyn odoberajú. Ruskú federáciu by to však zasiahlo podľa Kovandu viac, keďže 70 % svojho plynu dodáva Európe.