Ruská invázia "podčiarkla nevyhnutnosť opatrení Kongresu týkajúcich sa digitálnych financií vrátane kryptomien," povedal Powell v stredu pred výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov. Problémom totiž je, že Rusko a osoby na sankčnom zozname môžu používať kryptomeny, aby sa vyhli sankciám. Powell v rámci argumentov na sprísnenie regulácie dodal, že kryptomeny môžu používať teroristi a ďalší zločinci.
Európska únia (EÚ) chce pre vojnu na Ukrajine uvaliť ďalšie sankcie na Rusko. "Predovšetkým prijmeme opatrenia týkajúce sa kryptomien, ktoré sa nesmú využívať na obídenie finančných sankcií schválených Európskou úniou," uviedol francúzsky minister financií Bruno Le Maire po skončení sa mimoriadneho online stretnutia Rady EÚ pre ekonomické a finančné záležitosti (Ecofin).
TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA. Prijaté finančné sankcie proti Rusku sú podľa neho už teraz mimoriadne účinné a spôsobili "dezorganizáciu" ruského finančného systému. "Zvýšime tlak, pokiaľ ruské vedenie nezmení smer," uviedol nemecký minister financií Christian Lindner. Preto je podľa neho potrebné prijať opatrenia, ktoré zabránia, aby osoby a inštitúcie na sankčnom zozname využívali neregulované kryptomeny na obídenie sankcií.
Le Maire dodal, že ohlásená pomoc pre Ukrajinu vo výške 600 miliónov eur by mohla byť vyplatená 15. marca. Celkovo chce EÚ poskytnúť ukrajinskej vláde 1,2 miliardy eur. Táto finančná pomoc by mala predovšetkým pomôcť zabezpečiť hospodársku a ekonomickú stabilitu Ukrajiny.