Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.03.2022 06:00 | Prominenti | Domáci Prominenti
Foto

Syn finančníka Kvietika, herec Matúš Kvietik, terčom vyhrážok: Čo máme my s dedom s otcovou kauzou?!

Utečenec, podvodník s dobrým srdcom, o ktorého minulosti sa veľa nevie. Nedajte sa zmiasť, ide len o postavu Roba, ktorú v novom markizáckom seriáli Svätý Max hrá herec Matúš Kvietik (30).

Ten je v reálnom živote príjemný sympaťák, extrovert s riadnym nábojom energie v tele aj v duši. Napokon, mnohé o sebe prezradil vo veľmi osobnom rozhovore pre Nový Čas Nedeľa.

Fotogaléria
7
fotiek v galérii

Prepáčte osobnejšiu otázku... Už istý čas rezonuje v médiách kauza vášho otca Martina Kvietika, ktorý je jedným z hlavných obžalovaných v kauze Dobytkár týkajúcej sa brania úplatkov a rozkrádania eurofondov v agrorezorte. Ako ste sa s tým vyrovnali?

Nedá sa tváriť, že sa ma to netýka. Na konci dňa, ja nie som ani problémový, ani kontroverzný. O mne sa vždy písalo buď neutrálne alebo pozitívne. Nie som na sociálnych sieťach, nevyjadrujem sa vo virtuálnom priestore. Mám rád svoje súkromie. A zrazu tu je kauza a v médiách sa nehovorí o Martinovi Kvietikovi, ale hovorí sa o Štefanovi Kvietikovi alebo o Matúšovi Kvietikovi. A to ma štve. Veď nech sa hovorí a píše o kauze! Čo s tým máme my s dedom? Rozumiem, že viac predáva dedkovo alebo moje meno než otcovo. Ale ja chcem mať pokoj, táto kauza nie je moja, fakt s ňou nič nemám! Viac ako mediálne výstupy ma štvali politické implikácie, ktoré sa diali v pozadí tohto celého. Je to niečo, s čím nesúhlasím a nikdy s tým súhlasiť nebudem. Myslím si, že sme prerazili veľmi veľa etických dien. A nič nezmôžete, ste bezmocný.

Ako ste to teda spracovali?

Ono sa to nejako dá prežiť, veď prežiť sa dá všetko. Toto nie je výnimka. Bolo to však nepríjemné. Vyhrážal sa mi napríklad jeden mladík, ktorý môže (ale nemusí) byť spojený s jednou aktuálnou politickou stranou v koalícii. Povedal mi, že som ako mladý Kajetán Kičura, že si po mňa prídu ako po ďalšieho. Mal som sto chutí mu poslať výpis z banky, aby videl, že mám na účte niečo vyše tisíca eur. Už sa upokojme! Táto vízia grandiózneho žitia len preto, že môj otec žil v nejakom štandarde, je absurdná. To nie je môj životný štandard! Ja bývam v dvaapolizbovom byte v Petržalke. Nepohybujem sa v gigantickom luxuse.

Čo prezradil o svojej role podvodníka Maxa v novom televíznom seriáli Svätý Max? Majú s dedom Štefanom Kvietikom podobné názory na slovenskú umeleckú tvorbu? Z čoho je v súvislosti so slovenskou kultúrou najviac rozčarovaný? Ako sa vyrovnal s kauzou svojho otca Martina Kvietika, ktorý je jedným z hlavných obžalovaných v kauze Dobytkár a prečo s ním nemá dobrý vzťah? 

Dočítate sa v Novom Čase Nedeľa

Otvoriť galériu

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas Nedeľa, Marika Eisler Studeničová

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Záznam z bratislavského letiska (30.3.) ukazuje početné vedrá rozložené v interiéri kvôli zatekajúcej streche.
Váš Tip
POHROMA na bratislavskom letisku: Aha, čo turistov víta po prílete do našej krajiny! To je HANBA...
(ilustračná foto)
Polícia zastavila vodiča na D1 za rýchlosť, potom to prišlo: Vážne takto šoféroval?
Ilustračné foto.
Rodina na východnom Slovensku zažívala peklo: Nechutné vyhrážky a surový ÚTOK! Čo sa dialo v byte hrôzy?
Expartner Petry Vlhovej Michal je opäť zamilovaný.
Foto
Vlhovej EX Kyselica má novú lásku a volá sa… Tak tomuto NEUVERÍTE!
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po 50-ročnom Richardovi Kovalčíkovi.
Richard bez stopy ZMIZOL: Večer odišiel na aute, no domov sa nevrátil
Že mu nebolo hanby spraviť niečo také (ilustračné foto)
Hororový incident vo Svidníku: Muž chcel synovi odrezať hlavu! Príšerné, čo zažil...
Tragédia v Pezinku: Žena na mieste podľahla zraneniam! Premávka je obmedzená
Na snímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a uzbecký prezident Šavkat Mirzijojevsa sa objímajú počas príletu na medzinárodnom letisku v Uzbekistane.
Tadžikistan, Uzbekistan a Kirgizsko podpísali dohodu o vymedzení hraníc: Začiatok večného priateľstva?
Už sú z nich trojnásobní rodičia.
Foto
FOTO Vémolova manželka Lela PORODILA! Chlapček dostal nezvyčajné meno: Po Rockym prišiel na svet...
talianska premiérka Giorgia Meloniová
Taliansko sa hnevá: Vyhlásenie vojny zo strany Bruselu?! Ostré slová Meloniovej a vicepremiéra
Český minister poľnohospodárstva Marek Výborný.
V Česku kvôli slintačke a krívačke bijú na poplach: Výzva pre vládu! Reakcia ministra Výborného prekvapí
Polícia zasahovala pri zrážke štyroch vozidiel na diaľnici D1 pri Trnave.
Foto
Desivá nehoda na D1 pri Trnave: Zrazilo sa niekoľko vozidiel! Hrozné, čo sa tam stalo