13.03.2022 19:07 | Šport | Futbal

Druhé kolo nadstavby uzavrel DAC so Spartakom: Trnava skórovala po troch zápasoch bez gólu

Futbalisti domácej Dunajskej Stredy remizovali v nedeľnom 2. kole nadstavby Fortuna ligy v skupine o titul s Trnavou 1:1.

Trnava musela naďalej nastúpiť bez zraneného Škrtela, domácim pre trest chýbal stredopoliar Balič. Úvodné minúty patrili hosťom, Trnavčania vysoko napádali domácich, snažili získať lopty už na polovice súpera, čo sa im sčasti aj darilo.

V 13. minúte Krstovič pohrozil z hranice šestnástky, ale Takáč bol na mieste. Veľkú šancu spálil v 21. minúty Grič, ktorý po prihrávke Bamideleho z 15 metrov vystrelil vedľa. Spartak zostal naďalej v útoku, avšak bez výraznejších šancí alebo striel na bránu. Derby zápasu však nechýbalo dobré tempo, ani atmosféra.

V 38. minúte DAC išiel do vedenia. Andrezinho poslal pred bránu center z ľavej strany, Krstovič hlavou ešte predĺžil a Balogh z päťky poslal loptu do siete – 1:0. V 42. minúte mohlo byť vyrovnané, Bukatovu strelu však Ricardo bravúrne vyrazil na roh.

Spartak aj v druhom polčase pokračoval v útočných aktivitách, ale ďalší gól mohli pridať domáci. V 54. minúte sa Pinto odhodlal k sólu, prešiel v strede ihriska, poslal výbornú prihrávku na Krstoviča, ktorý z pravej strany postupoval na bránu a jeho strelu Takáč bravúrne vyrazil.

Trnavčania chceli vyrovnať, ale do šanci sa nedostali. V 62. minúte strelou pohrozil Grič, ale Ricardo loptu kryl. V 68. minúte Iván perfektne vysunul Ramadana, ktorý zostal pred bránou, ale jeho strelu Ricardo vyrazil na roh. V 75. minúte Sharani sa rútil do pokutového územia, ale skvelým zákrokom ho zastavil Tumma.

Domáca obrana fungovala výborne, keďže neustále odolávala trnavským útokom až do poslednej minúty nadstaveného času. Pri poslednom útoku Ristovski dostal prihrávku z ľavej strany a poslal loptu do siete – 1:1.