Červené maky
- Kvety červených makov znamenajú útechu, spomienku i smrť. Spájajú v sebe mier i smrť, značiť však môžu aj večný spánok. Od staroveku sa objavujú pri náhrobkoch a pomníkoch. Od roku 1920 sú symbolom spomienky na koniec I. svetovej vojny i Dňa veteránov, ktorý si pripomíname každý rok 11. novembra.
Holubice mieru
Symbolmi mieru boli od staroveku olivová vetvička či holubica. V 20. storočí však vznikol ďalší známy symbol, ktorý pôvodne znamenal nukleárne odzbrojenie, až neskôr sa začal spájať s mierom všeobecne.
Mitsu Tomoe
Keď sa v dávnom Japonsku spojili prvky šintoizmu a budhizmu, začali roľníci a rybári uctievať boha poľnohospodárstva známeho pod menom Hachiman. Rovnako bol však dôležitý aj pre samurajov, keďže bol zároveň božstvom spájajúcim v sebe vojnu a lukostreľbu. Bojovníci sa k nemu modlili pre ochranu. Hoci sa s ním spája aj symbol holubice, hlavným znakom je Mitsu Tomoe, ktorý vyzerá ako špirála (kruh) vyrobený z troch zatočených mečov. Tento znak si dávali samuraji na vlajky počas éry Heian (800 - 1200 n. l.) a bol postrachom nepriateľov.
Achillov štít
Najsilnejším z gréckych hrdinov bol neporaziteľný Achilles. Homér v Iliade do detailu opisuje jeho výstroj a výzbroj vrátane slávneho štítu, ktorý ukoval kováč bohov Hefaistos. Na štíte boli zobrazené mnohé bojové, ale aj mierové scény. Vďaka tejto ochrane porazil Achilles aj trójskeho bojovníka Hektora pred bránami mesta. Achillov štít sa považoval za slávny symbol vojny.
Mjölnir
Jedným z najznámejších bohov vojny je Thor. Zároveň bol aj bohom roľníkov, poľnohospodárstva a plodnosti zeme. Mjölnir, svoje slávne bojové kladivo používal proti nepriateľom. Toto kladivo sa neraz zobrazuje aj ako amulet alebo prívesok. Je symbolom sily a moci.