Aké zmluvy uzatvorilo ministerstvo vnútra
1. rámcová dohoda na nákup a predaj vankúšov, paplónov, obliečok, plachiet, suma: 176 400 eur, dodávateľ: Alena Šugerová
2. rámcová dohoda o poskytnutí služieb spočívajúcich v komplexnom manažmente a procesu evidencie, transportu a starostlivosti o utečencov, suma: 2 517 025,20 eura, dodávateľ: Dustream production s. r. o.
3. rámcová dohoda o poskytovaní stravovacích služieb, suma: 1 970 346 eur, dodávateľ: Globalgastro, s. r. o.
4. rámcová dohoda na dodávku odpadkových košov, kontajnerov a stojanov na odpadové vrecia, suma: 36 528 eur, dodávateľ: FEREX, s.r.o
5. rámcová dohoda na dodávku jednorazového proviantného materiálu, suma: 157 444,80, dodávateľ: XEPAP, spol s . r. o.
6. rámcová dohoda na poschodové postele a matrace vrátane dopravy na miesto, suma: 237 000 eur, dodávateľ: KLS spol. s. r. o.
7. Cateringové služby s.r.o. - celodenná strava za 6,85 € - zmluvu nepodpísali, peniaze dávajú na základe kontroly vydaných porcií na hraničnom priechode Vyšné Nemecké a vo veľkokapacitnom centre Michalovce - stravu vydávajú aj poľné kuchyne OZ SR a dobrovoľníci.
Štát musí mať stanovené jasné kritériá kvality
Radovan Ďurana, ekonomický analytik INESS
-Postaviť stany, zabezpečovať jedlo, pochopiteľne, môžu aj vojaci, na druhej strane, vojaci sú ľudia, ktorí sú v špeciálnej službe, z ktorej im vyplýva výsluhový dôchodok, a to nie je práve personál, ktorý by mal vykonávať takéto činnosti. Predsa len organizátori koncertov a festivalov vedia tieto jednorazové alebo aj dlhšie akcie zabezpečiť, pretože majú na to siete, spolupracovníkov aj firmy. Či je to ekonomické alebo nie, sa nedá posúdiť. V takýchto situáciách by štát mal postupovať tak, že si jasne stanoví kritériá kvality na to, čo má tá firma zabezpečovať, a tie vyhodnocovať. Pokiaľ ten kontrakt také niečo obsahuje, tak mi to pripadá legitímne.