Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
25.03.2022 10:38 | Správy | Politika

Minister vnútra opäť v centre pozornosti, SaS: Od Mikulca očakávame podrobné vysvetlenia

Budúcnosť pôsobenia Romana Mikulca vo funkcii ministra vnútra ponecháva strana SaS na rozhodnutí hnutia OĽANO a premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová označila za prekvapujúce informácie o firmách, ktoré si najalo Ministerstvo vnútra (MV) SR v súvislosti so zvládaním utečeneckej krízy. O téme majú podľa nej rokovať na pondelkovej (28. 3.) koaličnej rade.

"Je nominantom OĽANO a v prvom rade musí premiér zvážiť, či má minister dôveru alebo nie," povedala Zemanová v piatok novinárom s tým, že SaS rešpektuje nomináciu hnutia OĽANO. Na koaličnej rade bude očakávať relevantnú odpoveď v prvom rade od premiéra. "Je to vecou OĽANO a vecou našich lídrov," odpovedala na otázku, či bude žiadať OĽANO, aby Mikulca stiahlo, ak ju nepresvedčí. Hovorca SaS Ondrej Šprlák dodal, že konanie ministerstva vzbudzuje viaceré otázky. „V prípade medializovaných informácií očakávame podrobné vysvetlenia ministra vnútra Romana Mikulca. Je pravdou, že konanie ministerstva vzbudzuje viaceré otázky.“ priblížil hovorca.

O Mikulcovi sa budú na klube rokovať aj poslanci Sme rodina. "Pre nás je podstatné stretnutie na pondelkovej koaličnej rade," povedal v piatok novinárom šéf klubu Peter Pčolinský. Otázky budú mať k uzavretým zmluvám. Pčolinský vidí stále v rezorte vnútra veci, ktoré sa neriešia a prehliadajú. Vie si predstaviť jeho fungovanie podstatne lepšie, a to aj v súvislosti so zvládaním utečeneckej krízy. Túto zodpovednosť má však podľa jeho slov hnutie OĽANO a jej nominant. "Nepáčia sa mi mnohé rozhodnutia, ale táto zodpovednosť je na ministerstve vnútra a ďalších rezortoch. Verím tomu, že za posledný mesiac sa rezorty a tí, ktorí sú na sekcii krízového riadenia, poučili a budú sa vyvarovať chýb," povedal na margo prílevu utečencov.

Pre nezvládanie utečeneckej krízy vyvolanej vojnou na Ukrajine iniciovala opozícia na čele so Smerom-SD mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej chce odvolávať ministra vnútra. Rokovanie by sa malo začať po skončení 60. schôdze, ktorá je prerušená do stredy (30. 3.).

Opozícia Mikulca kritizuje za to, že riadenie krízy zveril súkromným firmám, ktoré majú byť blízke hnutiu OĽANO a zazmluvnené boli priamym zadaním bez transparentného verejného obstarávania. Opozícia tvrdí, že Mikulec sa zbavuje zodpovednosti za krízu, hoci mal dostatočný čas na prípravu a koordináciu s ostatnými členmi vlády či samosprávami.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR, SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Kanadský premiér Mark Carney
Kanadský premiér bez okolkov o problémoch s USA: Staré časy sa skončili...
Kráľ Karol III.
Kráľ Karol III. skončil v nemocnici: Komplikácie v liečbe rakoviny!
Vladimir Putin.
Putin prehovoril o Trumpovom pláne prevziať Grónsko: Je to vážne!
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio
Drsné praktiky Rubia: Za účasť na protestoch odobral víza stovkám študentov
Niekoľkodňové zrážky mierne zvýšili hladiny všetkých tokov na východnom Slovensku. Najviac sa dažde prejavili na prietokoch rieky Hornád.
Tragédia pri Veľkých Bierovciach: Vo Váhu sa utopil 40-ročný robotník
Bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy
Francúzsky exprezident má problém so zákonom: Hrozí mu 7 rokov v base!
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ruský prezident Vladimir Putin.
Z úst Zelenského zazneli šokujúce slová: Putin čoskoro zomrie! A tým sa...
Ruský prezident Vladimir Putin
Putin odhalil hrozivé plány: Ruských vojakov presúva do ďalšej oblasti!
Mužovi sa pred políciou podarilo skrývať takmer 30 rokov.
Foto
Pedofil bol na úteku skoro 30 rokov: Stačila jedna vec a konečne je za mrežami!
Ilustračné foto.
Ako odpovie Európa na Trumpove clá na autá? Tvrdé slová europoslanca
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.
Minister Šaško reaguje na kontroverzné tvrdenia o vakcínach: Kritika voči vyjadrení Kotlára? TAKTO to vidí on
Na snímke zverejnenej ukrajinským ministerstvom pre mimoriadne situácie hasiči hasia požiar po ruskom útoku v Charkove 24. marca 2025.
Dodržuje sa dohoda o neútočení na energetickú infraštruktúru? Ukrajina prehovorila