Často na zvýšenie dôveryhodnosti používajú logá a označenia štátnych inštitúcií či súkromných spoločností. Rezort zdravotníctva upozorňuje najmä na predaj rôznych “zázračných prípravkov“, ktoré majú rýchlo dopomôcť k zdraviu.
„Niektoré podvodné internetové stránky, ktoré ponúkajú predaj neoverených liekov s cieľom zárobkovej činnosti, neoprávnene používajú označenia dôveryhodných zdrojov ako firma, štátna inštitúcia, alebo sa skrývajú za všeobecné pomenovania ako „vedci z prestížnej univerzity“ či fiktívne percentá účinnosti produktov. Ministerstvo zdravotníctva preto odporúča riadiť sa pravidlom „nie všetko, čo sa nachádza na internete, je pravda“,“ informoval rezort zdravotníctva.
Pri objednávke podvodného tovaru môže spotrebiteľ nielen prísť o peniaze za zbytočný a neúčinný produkt, ale ohroziť aj svoje zdravie. „Kúpu preto odporúčame dôkladne zvážiť a konzultovať so svojím ošetrujúcim lekárom alebo lekárnikom,“ zdôraznilo ministerstvo.
Ministerstvo zároveň upozorňuje, že lieky viazané na lekársky predpis sa vydávajú výhradne v lekárni na základe lekárskeho predpisu, ktorý indikuje lekár. Rovnako tak aj na kúpu voľnopredajných liekov rezort odporúča využívať iba sieť tzv. kamenných lekární alebo schválených internetových lekární. „Autorizované internetové lekárne majú na svojich stránkach znázornené zelené logo, pričom po kliknutí na logo ste automaticky presmerovaní na webovú stránku Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, kde nájdete zoznam subjektov s povolením na internetový predaj,“ konštatuje ministerstvo.