V kryte pod divadlom a vo vnútri budovy sa vo chvíli, keď ruské sily miesto bombardovali, podľa miestnych úradov skrývalo vyše 1000 ľudí. Počet obetí nebol doteraz známy.
Podľa ukrajinských predstaviteľov zostáva mesto napriek početným útokom ďalej v rukách Ukrajincov. "Od očitých svedkov prichádzajú informácie, že kvôli bombardovaniu činoherného divadla v Mariupole ruským letectvom zomrelo asi 300 ľudí," uviedla radnica vo vyhlásení. "Až do konca sa nám nechce tejto hrôze uveriť. Do konca chceme veriť, že sa všetkým podarilo zachrániť. Ale slová tých, ktorí boli vo vnútri budovy, hovoria o opaku," napísalo vedenie mesta.
Mestská rada Mariupolu 16. marca oznámila, že okupačné vojská zvrhli bombu mimoriadne ničivej sily na divadlo, kde sa ukrývali stovky obyvateľov, ktorí prišli o domovy. Zničená bola centrálna časť divadla a vstup do protileteckého krytu v budove. Ruské ministerstvo obrany v ten istý deň poprelo, že by úder podnikla ruská armáda. Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ale ruské letectvo bombardovalo divadlo úmyselne.
Informácie o počte ľudí ukrývajúcich sa v divadle vo chvíli bombardovania sa rôznia. Zástupca mariupolského starostu Serhij Orlov predtým uviedol, že v okamihu útoku v kryte pod divadlom mohlo byť 1000 až 1200 ľudí.
Ukrajinské sily stále kontrolujú obliehané prístavné mesto Mariupol a nikto sa ho nehodlá vzdávať, uviedol šéf ukrajinskej bezpečnostnej rady Oleksij Danilov. "Mariupol sa drží a nikto sa ho nevzdá," vyhlásil. Zhodne sa vyjadril aj gubernátor Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko, podľa ktorého z mesta zatiaľ ušlo okolo 65.000 obyvateľov, buď pešo alebo autom. Pred vojnou v ňom žilo asi 400-tisíc ľudí. Na dnešok sa podarilo dohodnúť dva humanitárne koridory na evakuáciu civilistov, jeden z nich je z Mariupolu.