Advokát Peter Kubina, ktorý zastupuje Beňu, tvrdí, že ide o účelovo vyfabrikované obvinenia. „Hlavným účelom pravdepodobne je vytvoriť kulisy a zámienku pre generálnu prokuratúru na opätovné zrušenie obvinenia vzneseného voči osobe V. P. (Vladimíra Pčolinského, pozn. red.) podľa § 363 Trestného poriadku,“ povedal Kubina. Do uzávierky nebolo jasné, či bude vyšetrovateľ a prokurátor žiadať o väzbu pre Makóa a Beňu. Policajný prezident Štefan Hamran skonštatoval, že by záťah nevyzeral inak, ak by niekto chcel zastrašiť kľúčových svedkov, o ktorých už súdy v iných kauzách povedali, že sú dôveryhodní.
Aj po výsluchoch Beňu a Makóa na polícii a po obvinení z krivej výpovede zostali na svojich tvrdeniach o korupcii v prípade Pčolinského. „Môj klient toto obvinenie vyhodnocuje ako účelovú obhajobu a odplatu zo strany obvineného V. P. za to, že sa rozhodol pravdivo vypovedať o jeho účasti na trestnej činnosti. Vníma to ako pokus o zastrašenie a vydieranie len za to, že sa rozhodol hovoriť pravdu a v tomto rozhodnutí zotrváva,“ skonštatoval Kubina. Rovnako aj Makó zotrváva na svojej pôvodnej výpovedi.
„Vo veci boli vypočutí štyria svedkovia, ktorí tvrdenie môjho klienta nijako nevyvracajú,“ povedal jeho advokát Zoltán Perhács. Úrad špeciálnej prokuratúry uviedol, že „vierohodnosť a silu dôkazov proti obvineným by mal posúdiť nezávislý súd“. Vyšetrovateľ Marek Kazík, ktorý obvinil Beňu a Makóa v uznesení podľa Denníka N tvrdí, že vypočul piatich svedkov, ktorí vyvracajú tvrdenia obvinených. Ide o súčasných či bývalých príslušníkov SIS, ktorú viedol Pčolinský. Proti Makóovi a Beňovi má svedčiť aj správa komisie SIS, ktorú zriadil aktuálny šéf Michal Aláč, ako aj rozpory vo výpovediach.