Vedcom sa prvýkrát v histórii podarilo zmerať rýchlosť zvuku na Marse. Vedec Baptiste Chide z Národného laboratória Los Alamos v Novom Mexiku spolu s kolegami zachytili zvuky z krátera Jezero na Marse, vrátane lasera, ktorý narážal na skaly a vytváral rázovú vlnu. Okrem toho zdokumentovali zmenu frekvencie lopatiek vrtuľníka Ingenuity, keď vstúpili do atmosféry Marsu po štarte z Perseverance.
Laser a mikrofón Perseverance boli presne synchronizované, čo výskumníkom umožnilo použiť tieto údaje na určenie rýchlosti zvuku na Marse. Zistili, že zvuk sa na Marse pohybuje rýchlosťou približne 240 metrov za sekundu, pomalšie ako 340 metrov za sekundu, ktorou sa zvuk šíri na Zemi.
Zvuk rýchlosti na Marse sa tiež menil na malé vzdialenosti, čo výskumníkom umožnilo odvodiť predtým neznáme vlastnosti atmosféry planéty, ako je jej teplota, v malých mierkach. Výskum tiež naznačil, že zvuk sa nečakaným spôsobom šíril cez atmosféru Marsu, ktorá je väčšinou zložená z nízkotlakového oxidu uhličitého. Vzhľadom na to, že molekuly CO₂ vibrujú rozdielne pri nízkych a vysokých frekvenciách, zvuky s vyššou frekvenciou dosahujú Mars skôr ako zvuky s nižšími basmi.
Chide a jeho tím získali celkovo takmer 5 hodín zvuku a pokračujú v prezeraní údajov, aby získali ďalšie informácie o atmosfére Marsu. Zaujíma ich najmä spôsob, akým sa marťanská atmosféra a jej teplota menia s ročnými obdobiami.