Obe mestá sa nachádzajú v Kyjevskej oblasti a ruské jednotky sa z nich stiahli len pred niekoľkými dňami, informoval denník The Guardian. Vo vysielaní ukrajinskej televízie Venediktovová vyhlásila, že počet obetí v Boroďanke, ktorá leží 23 kilometrov západne od Buče, by mohol byť vyšší ako kdekoľvek inde. Bližšie informácie k svojmu tvrdeniu neuviedla.
Vysvetlila, že o situácii v Kyjevskej oblasti je možné informovať, pretože príslušné úrady a zložky do nej v nedeľu získali prístup. Momentálne sa podľa nej vyhodnocuje situácia v mestách Irpiň, Buča a Vorzeľ. Uviedla, že pokiaľ ide o obete, najhoršia sa situácia javí v Boroďanke. "Myslím, že o Boroďanke budeme hovoriť samostatne. Je o čom hovoriť," povedala Venediktovová, pričom zároveň nespresnila, o koľko obetí v radoch civilistov by mohlo ísť.
Venediktovová v pondelok informovala, že na rôznych miestach Kyjevskej oblasti sa po odsune ruských vojakov našli telá 410 zabitých civilistov. Mnohí z nich mali zviazané ruky či strelné zranenia. Približne 330-340 mŕtvych tiel sa našlo na uliciach alebo v masových hroboch v meste Buča.
Viacerí svetoví lídri vyjadrili v tejto súvislosti rozhorčenie a zabíjanie civilistov v Buči a jej okolí ostro odsúdili. Kremeľ v pondelok kategoricky odmietol obvinenia z toho, že ruské sily sú zodpovedné za zabíjanie civilistov v ukrajinskom meste Buča. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pritom spochybnil pravosť záberov, ktoré zachytávajú telá civilistov ležiace na uliciach. Svoje tvrdenia však nepodložil žiadnymi dôkazmi.