Podľa starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej je však taká nízka cena v každom prípade absurdná „Jednoduchou kontrolou sa dá zistiť, že v porovnaní s okolitými pozemkami je to hlboko pod cenu. Navyše išlo o spoločnosť, v ktorej má 60 % podiel samotné mesto. To ma ako poslankyňu znepokojuje,“ vraví.
„Vedenie mesta malo možnosť dať tomuto pozemku riadnu hodnotu, a predávať ho za normálne peniaze. BVS je mestská organizácia, v ktorej sú zastúpení v dozornej rade aj mestskí poslanci. Mala by vysvetliť, prečo predala pozemok za takú nízku cenu,“ uviedla Aufrichtová. Prečo BVS za takú nízku sumu neponúkla pozemok priamo hlavnému mestu? „Keď je mesto schopné kupovať za 200-tisíc jednoizbový byt a za 1,7 milióna bordel v Sade Janka Kráľa, prečo nevie od svojej spoločnosti kúpiť areál, kde môže realizovať svoje rozvojové možnosti?“ dodala starostka.
Zmena územného plánu je možná
Mojmír Plavec, tajomník Realitnej únie SR
Rozumiem, že cena, za ktorú sa inak v Bratislave bežne predáva väčší byt v novostavbách, môže vyvolávať viaceré otázniky aj pochybnosti. Cena nehnuteľnosti je však vždy otázkou mnohých faktorov. Z umiestnenia budovy BVS na Trnavskej ceste je zrejmé, že je postavená v rozvojovej lokalite. Proces zmeny využitia budovy BVS na byty alebo apartmány môže byť vzhľadom na charakter stavby a platný územný plán síce o niečo zdĺhavejší, ale nie nemožný. Ostáva dúfať, že súčasťou prevodu je aj záväzok kupujúceho odovzdať hlavnému mestu niekoľko bytov do nájomného režimu, ak tam v budúcnosti vzniknú.