Sidharth Kaushal, expert na rakety z britského kráľovského inštitútu RUSI, uviedol, že nálezy z miesta dopadu rakety svedčia o nasadení submunície, ako je napríklad 9N24. Je to kazetová munícia z čias Sovietskeho zväzu, ktorú môže niesť strela Točka.
Podľa BBC existujú dôkazy o tom, že Rusko počas vojny na Ukrajine opakovane použilo rakety Točka, napríklad v Doneckej alebo Luhanskej oblasti. To však Kremeľ popiera a tvrdí, že ruské sily rakety Točka nepoužívajú, sú však v arzenáli ukrajinskej armády.
Od začiatku ruskej vojenskej agresie na Ukrajine sa objavilo už viacero obvinení z opakovaného použitia kazetovej munície ruskými silami. Tvrdia to nielen ukrajinské úrady, ale napríklad aj OSN. Námestníčka generálneho tajomníka OSN pre politické záležitosti Rosemary DiCarlová minulý týždeň uviedla, že OSN dostala vierohodné správy o tom, že ruské sily použili v obývaných oblastiach najmenej 24-krát kazetové bomby.
Dohovor o kazetovej munícii z roku 2008, ktorý používanie a skladovanie tohto typu zbraní zakazuje, podpísalo 108 krajín. Ukrajina ani Rusko sa však k tomu dohovoru nepripojili.