"Pod vplyvom studeného frontu začali v našich horách pribúdať zrážky, najprv dažďové, ktoré sa postupne menili na sneženie. Sneh prichádza od severu, čiže najviac ho pribudlo na severných návetriach Vysokých a Západných Tatier," priblížil Krajčí.
Objavil sa aj vietor, ktorý vytváral snehové dosky a vankúše, a teda aj lavínové nebezpečenstvo. Pribudlo od 15 do 20 centimetrov nového snehu, hlavne polohách nad 1500 metrov nad morom. "Lavínovým problémom je teda hlavne vetrom previaty sneh. V nízkych polohách pod 1500 metrov sa už značná časť snehovej pokrývky roztopila, vo Fatrách je množstvo snehu výrazne menšie. Objavovať sa môžu malé samovoľné lavíny, hlavne na veľmi strmých svahoch a v skalných stenách," upozornil Krajčí.
Počasie na horách výrazne ovplyvnil príchod studeného frontu, ktorý priniesol oblačnosť, zrážky a ochladenie. Izoterma nula stupňov Celzia sa pohybuje na hranici približne 600 metrov nad morom, očakáva sa slabé sneženie. Zrážky postupujú opäť od severu, najviac ich je opäť vo Vysokých a v Západných Tatrách. Starý sneh vplyvom ochladenia zmrzol a stvrdol. Súvislá snehová pokrývka postupne ubúda a v závislosti na expozícii je nad hranicou 1000–1300 metrov nad morom. Fúka silný severný až severovýchodný vietor v sile do 30 metrov za sekundu.