"Dnes sme kontaktovali telefonicky aj elektronickou poštou Veľvyslanectvo SR v Sarajeve, aby sme overili kompetentný orgán Bosny a Hercegoviny a tiež oficiálny jazyk v súvislosti s pripravovanou extradičnou žiadosťou a súvisiacimi dokumentmi. Následne boli tieto informácie postúpené ŠTS Pezinok," priblížil Bubla. Je podľa neho veľmi ťažké odhadnúť, ako dlhý bude proces vydania obvineného na Slovensko. "Praktické skúsenosti v otázke extradície s Bosnou a Hercegovinou v poslednom období nemáme," dodal.
Ministerstvo spravodlivosti nemá oficiálnu informáciu, či obvinený exšéf operatívcov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Kaľavský požiadal na území Bosny a Hercegoviny o azyl. "Vzhľadom na to, že nedisponujeme informáciou o vnútroštátnej úprave a praxi v Bosne a Hercegovine, bolo by hodnotenie súvisu a dosahov prípadného prebiehajúceho azylového konania na vydávacie konanie len špekuláciou," podotkol Bubla.
Po minulotýždňovom zadržaní prepustili Jána Kaľavského úrady v Bosne a Hercegovine na slobodu. Dostal obmedzenia týkajúce sa pohybu, nemôže opustiť krajinu. Zadržaný bol na základe vydaného medzinárodného zatykača. Podozrivý je z prezrádzania citlivých informácií z prostredia polície nepovolaným osobám, čiastočne za rôzne neoprávnené majetkové plnenia. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na neho podal koncom januára obžalobu.