Uviedol to v reakcii na kritiku šéfa Smeru-SD Roberta Fica, ktorý namieta Andrejuvovej zaujatosť pri žiadosti prokuratúry o súhlas s jeho vydaním do väzby.
"V pondelok 25. apríla 2022 sa, rovnako ako iní moji bývalí či súčasní kolegovia, zúčastnila na pohrebe môjho otca, kde bola mne a mojej rodine vysloviť svoju kondolenciu," priblížil. Tvrdí, že od pohrebu sa s ňou nikdy a nikde nestretol ani žiadnym iným spôsobom nekomunikoval.
Ako ďalej uviedol, je verejne známou vecou, že poslankyňa Andrejuvová bola v minulosti jeho kolegyňou na ministerstvách spravodlivosti, vnútra, ako aj v Národnej rade (NR) SR.
Zároveň Lipšic požiadal, aby obvinení v prípadoch, ktoré dozoruje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), smerovali útoky na neho. "Vynechajte z nich mojich kolegov – elitných kariérnych prokurátorov ÚŠP. Bol som dlhé roky činný vo verejnom priestore, a preto som na takéto útoky zvyknutý," dodal vo vyjadrení, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.
Fico namietol zaujatosť Andrejuvovej pri žiadosti prokuratúry o súhlas s jeho vydaním do väzby. Tvrdí, že sa v uplynulých hodinách s Lipšicom stretla a že vzhľadom na viaceré skutočnosti mala poveriť iného člena výboru, aby žiadosť prokuratúry v pléne predkladal.
V piatok pokračuje v NR SR diskusia k žiadosti prokuratúry o vydanie súhlasu na vzatie Fica do väzby. Parlamentný mandátový a imunitný výbor už prijal k žiadosti uznesenie a odporučil ju plénu schváliť. Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu.