TASR o tom informoval hovorca GP SR Dalibor Skladan. "Venovali sa aj téme boja proti obchodovaniu s ľuďmi v kontexte ukrajinských odídencov a vzájomne sa informovali o aktivitách v oblasti vyšetrovania trestných činov proti ľudskosti a trestných činov vojnových v súvislosti s ozbrojeným konfliktom na Ukrajine," priblížil hovorca.
Diskutovali tiež o prehĺbení justičnej spolupráce v trestných veciach a v oblasti korupcie, kleptokracie, zaisťovania a konfiškácie majetkov či zaisťovania majetku, ktorého pôvod nie je možné zdôvodniť.
Aj po tzv. Brexite má Spojené kráľovstvo ako tretí štát svoje zastúpenie v Eurojuste v podobe styčného prokurátora. "Za najdôležitejšie sa v súčasnom období považuje budúce vytvorenie modelovej žiadosti o právnu pomoc do Spojeného kráľovstva, ktorú pripravuje britská strana vo vzťahu ku všetkým členským štátom EÚ," dodal Skladan.
Na stretnutí sa okrem generálneho prokurátora Maroša Žilinku a britského veľvyslanca zúčastnil aj druhý tajomník z britského veľvyslanectva na Slovensku Alexander Hill a prvý námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera.