Ministerstvo zdravotníctvca v Británii (NHS) testuje pre pacientov s Parkinsonovou chorobou inteligentné hodinky – Kinetigraf. Tie posielajú údaje priamo lekárom, aby sa fyzioterapia a recepty mohli prispôsobiť čo najviac potrebám konkrétneho pacienta. NHS rozdá vo Veľkej Británii inteligentné hodinky tisícom ľudí s Parkinsonovou chorobou, aby ich bolo možné efektívne liečiť z domu.
Kinetigraf pre Parkinsonovu chorobu obsahuje senzory, ktoré monitorujú aktivitu nositeľa a bzučiakom pripomínajú, aby užil lieky. Údaje sa posielajú lekárom, aby pomohli odhaliť nadmerný pohyb, nehybnosť a poruchy spánku, čo lekárom umožňuje prispôsobiť fyzioterapiu a recepty podľa potrieb pacienta.
John Whipps, ktorému diagnostikovali Parkinsonovu chorobu v roku 2007 a bol jedným zo stoviek pacientov, ktorí sa zúčastnili prvého testu s hodinkami, povedal: „Problémom je, že Parkinsonova choroba sa mení zo dňa na deň a dokonca aj počas dňa. Naozaj vám to dáva istotu, pretože viete, že poskytujú presné záznamy a nemusíte sa tak spoliehať na svoje vlastné vnímanie.“
„Parkinsonova choroba je nevyliečiteľná choroba, ktorá má významný vplyv na životy ľudí a tieto malé hodinky dramaticky zlepšia kvalitu ich života. Poskytnú dôkladný prehľad o ich zdravotnom stave a zabezpečia, že dostanú potrebnú starostlivosť z pohodlia svojho vlastného domovov,“ hovorí výkonná riaditeľka NHS Amanda Pritchard. Kinetigraf je fantastickým príkladom toho, ako technológia poháňa špičkové inovácie v zdravotníctve.