Ako píše The Sun, chlapec potreboval naliehavú lekársku pomoc po tom, čo mu vysoký obsah kyselín v cukríku popálil jazyk. Pracovníci prvej pomoci v CPR Kids uviedli, že hoci väčšina označení na sladkostiach obsahuje varovania pre deti, mali by ste sa im úplne vyhnúť, bez ohľadu na vek. „Je dôležité, aby si rodičia a opatrovatelia boli vedomí možnosti popálenín spôsobených kyslými sladkosťami,“ dodali.
Fotografiu svojho syna zdieľala na facebookovej stránke organizácie mama chlapca z mesta Perth v Austrálii, ktorá sa chcela uistiť, že žiadne iné dieťa nebude trpieť jedením maškŕt. Zobrazuje chlapca, ako vyplazuje jazyk a ukazuje na červenú a zapálenú škvrnu v jeho strede. Kyslé sladkosti môžu byť chutné, no malé deti majú citlivé jazýčky, takže pre ne nie sú vhodné.
Nie je jasné, akej značky boli sladkosti, ktoré zjedol chlapec, ale niektorí výrobcovia uvádzajú, že každý má inú úroveň citlivosti, pokiaľ ide o kyslé cukrovinky. „Zavádzajte po piatich rokoch a opatrne,“ povedala Nikki Jurcutz, generálna riaditeľka organizácie Tiny Hearts Education, ktorá vzdeláva rodičov o výchove detí.
Cukríky tiež obsahujú veľa cukru a Národná zdravotná služba Veľkej Británie (NHS) hovorí, že príjem cukru je najvyšší u detí vo veku 11 až 18 rokov. Deti vo veku 4 až 6 rokov by nemali dostať viac ako 19 g voľných cukrov denne, čo je ekvivalent piatich kociek cukru, zatiaľ čo deti vo veku 7 až 10 rokov by nemali zjesť viac ako 24 g voľných cukrov denne, čo je ekvivalent šiestich kociek cukru.