TASR správu prevzala od agentúr AP a AFP. Zákon o potratoch, ktorý podpísal Stitt, zakazuje vykonávanie interrupcií po tom, čo je možné určiť, že dieťaťu v maternici bije srdce, čo podľa odborníkov zodpovedá približne šiestemu týždňu tehotenstva, kedy mnohé ženy ešte nevedia, že sú tehotné. Zákaz sa nevzťahuje na potraty zo zdravotných dôvodov.
Podobný zákon prešiel minulý rok v americkom štáte Texas, kde sa počet interrupcií následne rapídne znížil, pretože ženy začali kvôli nim chodiť do okolitých štátov vrátane Oklahomy. "Som šťastný, že som tento zákon mohol podpísať," uviedol Stitt. Dodal, že chce, aby sa Oklahoma stala jedným z najviac tzv. pro-life štátov v USA, pretože ako guvernér zastupuje štyri milióny miestnych obyvateľov, z ktorých drvivá väčšina chce ochraňovať nenarodené životy.
Svoje tvrdenie však Stitt ničím nepodložil. Ľudskoprávne organizácie predmetný zákon síce už napadli na súde, právna norma však vstúpila do platnosti vo chvíli, keď ju Stitt podpísal. Uniknutý návrh stanoviska sudcov Najvyššieho súdu USA potvrdzuje, že väčšina z nich začiatkom tohto roka podporovala zrušenie platnosti historického rozhodnutia Najvyššieho súdu z roku 1973. Súd v tomto prípade známom ako "Roe verzus Wade" garantoval právo žien na interrupcie.